ورود | ثبت نام

هدایا و جوایز جذاب آموزشی به مناسبت عید غدیر خم برای کودکان و نوجوانان

خاطرتان هست در کودکی وقتی تشویق می‌شدیم و جایزه می‌گرفتیم چقدر لذت می‌بردیم و به انجام آن کار، بیشتر شوق داشتیم و تلاش‌هایمان را چندین برابر می‌کردیم.

دادن پاداش  یکی از کارهای زیبا، برای انجام درست یک کار است.  این جایزه می‌تواند از سمت خودتان یا یکی از دوستان باشد.

این روزها که نزدیک ایام عید غدیر خم است و همه در حال تدارک جشن‌وسرور و مهمانی هستند از بچه‌ها غافل نباشیم و حتما هدیه‌ای برایشان تدارک ببینیم و خوشحالشان کنیم .

از آیت‌الله حائری شیرازی نقل است:

هرچه می توانید سنت‌های خود را در عید غدیر، جدی‌تر بگیرید. نگویید: «مستحب است؛ شد شد؛ نشد نشد». این سنت‌ها از اوجب واجبات است. چرا؟ چون شناسنامۀ ما شیعیان است.
پدرها جوری نسبت به عید غدیر ارادت به خرج بدهند که بچه‌ها از یک ماه، دو ماه قبل #چشم‌انتظار عید غدیر باشند! حتی اگر لازم شد، قرض کنید و یک عیدی حسابی به اندازه‌ای که به علی ارادت دارید به بچه‌ها بدهید. نگویید: «باز من باید یک چیزی خرج کنم!» نه! مقروض می‌شوی، خب بشو! تو که برای چیزهای دیگر قرض کرده ای، یک بار هم برای حضرت علی مقروض شو.

مسیحی‌ها بابانوئل درست می‌کنند و به بچه هایشان می‌گویند: «او برای تو هدیه را آورده؛ مسیح برای تو این هدایا را آورده». بچه از اول ذهنش با عیسی (علیه‌السلام) انس می‌گیرد، رفاقت می‌کند.

حالا بروید ببینیم چه کار می‌کنید! این شما و این عید غدیر. سفری، تفریحی، گردشی می‌خواهی ببری، بگو این مال عید غدیرت است! اگر هم تابستان می‌بری بگو، قولش را عید غدیر به شما دادم. قول‌هایی که می‌خواهید به آن‌ها بدهید، عید غدیر بدهید. هدایایتان و وعده‌هایتان را بگذارید در این روز تا این‌ها با عید غدیر جوش بخورند.

 سایت پونک محصولات آموزشی و ارزشمندی را به مناسبت این ایام تدارک دیده است تا با خرید آن‌ها بتوانید این عید بزرگ را، در خاطر کودکان و نوجوانان ماندگار کنید.

 ۱. پازل هوش کشویی با تصاویر عید غدیر خم است. این پازل پلاستیکی، معمایی مستطیل با ۱۵  عدد مربع جابه‌جا شونده است که باید کودک تصویر به‌هم‌ریخته پازل را منظم کند تا آن تصویر مشخص شود. یک محصول جذاب آموزشی برای تقویت هوش و دست‌ورزی متناسب کودکان است.

 

2. کتاب قهرمان غدیر مناسب رده سنی ۹ تا ۱۲ سال است که از تولد حضرت علی علیه‌السلام در کعبه تا عید غدیر خم را با زبانی شیرین، بیان می‌کند و در آخر کتاب یک خودآزمایی آمده است.

 

3. کتاب برای مولا علی کتابی جذاب برای کودکان ۳ تا ۷ساله است که با داستانی تخیلی کودکان را با این واقعه آشنا می‌کند.

 

4. بازی فکری غدیر خم که در آن معماها و اطلاعاتی درباره عید غدیر خم طرح شده است و برای گروه سنی ۶ سال به بالا است.

 

5. کتاب داستان جشن بزرگ برکه برای کودکان ۳ تا ۷ سال است. این کتاب ماجرای غدیر را به زیبایی از زبان برکه، پرنده و درختان روایت می‌کند.

 

6.کتاب رنگ‌آمیزی و نقاشی جشن بزرگ برکه برای رنگ‌آمیزی کودکان ۳ سال به بالا است.

 

7. کتاب در مسیر غدیر یک کتاب آموزشی مناسب برای کودکان و نوجوانان ۹ سال به بالا است که به‌صورت یک داستان جذاب و شیرین آخرین سفر پیامبر صلی‌الله و به واقعه غدیر خم می‌پردازد.

 

8. کتاب غدیر، کودک، سرگرمی یک کتاب کمک‌آموزشی مناسب برای رده سنی ۷ سال به بالا است که در آن کودکان به شیوه مسابقه و سرگرمی با واقعه غدیر آشنا می‌شوند.

 

9. کتاب داستان سفری که پرماجرا شد ویژه سنین ۷ تا ۱۲ سال است که برای آموزش مفاهیم اخلاقی و دینی به‌صورت غیرمستقیم به کودکان است.

 

10. دفتر نقاشی و رنگ‌آمیزی غدیری‌ام با طرح روی جلد غدیر خم است که دارای ۲۰ برگ سفید برای طراحی و نقاشی کودکان است.

 

11. محصولات بازی فکری متناسب سنین مختلف برای سرگرمی و آموزش بچه‌ها است. این نوع بازی‌ها معمولا دو نفر به بالا است و می‌تواند ساعت‌ها کودکان و نوجوانان را برای حل یک چالش، درگیر نماید. 

 

12. لوازم‌التحریرهای فانتزی مانند پاک‌کن تراش و مدادرنگی و … خاص و شکیل هستند و معمولا بسیاری از کودکان از این‌گونه هدایای زیبا بسیار استقبال می‌کنند.

 

13. محصولات کمک‌آموزشی برای یادگیری و آموزش به کودکان و نوجوانان است. این ابزارها برای انتقال مفاهیم آموزشی به وسیله‌ی بازی و سرگرمی است.

 

14. در آخر کتاب‌های داستانی آموزشی هستند که می توانند بچه ها را ساعت‌ها به دنیای خیال‌انگیز خود ببرند و تجربیات و آگاهی‌های ارزشمندی را به آنها انتقال دهند و لحظات شادی را برایشان رقم بزنند.

دیدگاهتان را بنویسید

اعلان ها و پیشنهادات شخصی شده را دریافت کنید

به اعلان‌ها اجازه دهید به‌روزرسانی‌های بی‌درنگ درباره سبد خرید شما دریافت کنند و چه کسی می‌داند، حتی ممکن است یک کد تخفیف شیرین دریافت کنید.

Maybe later

چگونه می خواهید با ما در تماس باشید؟