ورود | ثبت نام

معرفی 3 عنوان کتاب آموزشی جذاب در رابطه با غدیر خم برای کودکان رده سنی 3 تا 9 سال

بسیاری از والدین علاقه‌مند هستند تا فرزندان‌شان را با مفاهیم و ارزش های اساسی آشنا کنند.که در بلوغ و بزرگسالی بتوانند سوالات و چالش‌های دینی و اعتقادی خود را حل کنند تا با کسب آگاهی، بتواند به سوالات ذهنی خود، پاسخ دهد.

از مهمترین اعیاد بزرگ شیعیان ، که حادثه‌ای بس مهم و تاثیر گذار در اسلام می‌باشد واقعه‌ی غدیر خم است.

رویداد بزرگ غدیر خم و حواشی مربوط به آن را می‌توان با کتاب های فاخر و ارزشمند، برای کودکان و نوجوانان تبیین کرده و آموزش داد تا بتوانند با آگاهی و شناخت، یک سبک زندگی صحیح را انتخاب و بکار گیرند.

چه بهتر اینکه والدین، این مفاهیم مهم و اساسی را در فهم کودکان گنجانده و ریشه‌دار و قدرتمند پرورش دهند. تا فرزندانی علاقه‌مند قرآن و اهل بیت علیه السلام داشته باشند.

کتاب‌های ارزشمندی درباره‌ی غدیر خم برای کودکان و نوجوانان به چاپ رسیده است که به معرفی 3 عنوان از این کتاب‌ها می پردازیم.

1. برای مولا علی

کتاب آموزنده، جذاب، روان و خیال انگیز برای مولا علی با نویسندگی و تصویرگری خانم کلر ژوبرت می‌باشد. که برای گروه سنی پیش از دبستان نگاشته شده است.

این کتاب برای شناخت امام علی علیه السلام و واقعه‌ی غدیر خم و در ۱۲ صفحه، سایز خشتی و رنگ‌بندی‌های جذاب برای کودکان در انتشارات رود آبی چاپ شده است.

گزیده‌ای از کتاب برای مولا علی

بالای برکه دو فرشته ریزه میزه پایین را نگاه می کردند. بال توری گفت؛ اوه! این همه مردم را ببین! چرا دور پیامبر مهربان و علی جان جمع شده‌اند.

بال طلا گفت: نگاه کن پیامبر دست علی را بالا برده! مردم هم خیلی خوش‌حالند.

بیا برویم پایین‌تر تا بشنویم پیامبر چه می‌گوید. فکر  کنم خیلی خیلی مهم باشد.

فرشته‌های ریزه میزه پایین‌تر آمدند و گوش‌شان را تیز کردند. آن وقت شنیدند که پیامبر گفت همه قول بدهند. مردم هم یکی به صف ایستادند … .

و در آخر این کتاب تمام منابع مورد استفاده نویسنده آمده است که بسیار کار را ارزشمند تر نموده است.

2. جشن بزرگ برکه

کتاب جذاب و زیبای جشن بزرگ برکه با نویسندگی آقای علی باباجانی و تصویرگری خانم سارا دستمالچیان است.

این کتاب آموزشی برای گروه سنی 7 سال تا ۱۲ سال به رشته تحریر درآمده است.  این کتابی با نثری روان، توانسته است موضوع غدیر و اثبات خلافت امیرالمومنین علی علیه السلام را به بچه ها آموزش دهد.

قسمت هایی از کتاب جشن بزرگ برکه

نسیم دور مرد مهربانی گشت؛ مردی که عطر خوش گل محمدی می‌داد بعد تندی به طرف درختان و به برکه برگشت گفت: وای اگر بدانید چه خبر است آدم های زیادی دارند به اینجا می آیند.

برکه گفت: آخه نمیدانی که چه حسی خوبی دارم. هر وقت آدم ها به اینجا می‌آیند خیلی خوشحال می شوم.

نسیم دوره برکه چرخید و گفت: تازه توی کاروان، پیامبر مهربان و خانواده‌اش و پسرعمویش علی هم هستند. وای وای وقتی دیدم‌شان دیگر نتوانستم شادی‌ام را پنهان کنم. مثل پروانه دورشان چرخیدم.

درختان با شنیدن این حرف‌ها شاخه‌ی‌شان را تکان دادند و گفتند: وای چه خبر خوبی! حتما می‌آیند و از سایه‌ی ما استفاده می کنند.

کاروان به برکه نزدیک شد. آدم‌ها پیش برکه می آمدند و از آب برکه استفاده می‌کردند …

این کتاب آموزشی در 12 صفحه سایز خشتی، رنگی با جلد نرم به چاپ رسیده است.

3. شعر و رنگ آمیزی جشن بزرگ برکه

کتاب شعر و رنگ آمیزی جشن بزرگ برکه هم برای آموزش و آشنایی بیشتر کودکان با صحنه های بزرگ این واقعه عظیم برای رنگ آمیزی در قالب شعر برای کودکان ۳ تا ۷ سال به چاپ رسیده است.

اشعار این کتاب توسط آقای علی باباجانی در ۱۲ صفحه سروده شده و انتشارات بهار آن را به چاپ رسانده است.

دیدگاهتان را بنویسید

اعلان ها و پیشنهادات شخصی شده را دریافت کنید

به اعلان‌ها اجازه دهید به‌روزرسانی‌های بی‌درنگ درباره سبد خرید شما دریافت کنند و چه کسی می‌داند، حتی ممکن است یک کد تخفیف شیرین دریافت کنید.

Maybe later

چگونه می خواهید با ما در تماس باشید؟